1206J0161P80BFT
Knowles Syfer
Product No:
1206J0161P80BFT
Description:
CAP CER 1.8PF 16V C0G/NP0 1206
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.8 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C