1206J0250560KFT
Knowles Syfer
Product No:
1206J0250560KFT
Description:
CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 1206
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 56 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C