1206N471K251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N471K251CT
Description:
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C