1206N5R6B202CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N5R6B202CT
Description:
CAP CER 5.6PF 2KV C0G/NP0 1206
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C