1206N8R0D500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N8R0D500CT
Description:
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 8 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C