1206N8R2C201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N8R2C201CT
Description:
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 8.2 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C