1206X106K160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206X106K160CT
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C