1206X106K250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206X106K250CT
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 28741
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C