1206X225J100CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206X225J100CT
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C