1206X395K250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206X395K250CT
Description:
CAP CER 3.9UF 25V X5R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3.9 µF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C