1206X475J6R3CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206X475J6R3CT
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C