1210B124J500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B124J500CT
Description:
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.12 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C