1210B154K251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B154K251CT
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.15 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C