1210B222J251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B222J251CT
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C