1210B273J631CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B273J631CT
Description:
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1210
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.027 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C