1210B392K102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B392K102CT
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1210
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3900 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C