1210F153M201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210F153M201CT
Description:
CAP CER 0.015UF 200V Y5V 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C