1210F333Z251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210F333Z251CT
Description:
CAP CER 0.033UF 250V Y5V 1210
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C