1210F335Z160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210F335Z160CT
Description:
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1210
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 3.3 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C