1210N681G501CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210N681G501CT
Description:
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1210
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 680 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C