
API Delevan Inc.
Product No:
1210R-333J
Manufacturer:
Package:
1210
Batch:
-
Description:
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8785
2.8785
10
2.66
26.6
25
2.43808
60.952
50
2.08354
104.177
100
1.86181
186.181
250
1.595848
398.962
500
1.507175
753.5875
1000
1.374194
1374.194
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | 1210R |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 33 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm) |
| DC Resistance (DCR) | 5.6Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 182 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Frequency - Self Resonant | 15MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.5 MHz |