1210X475M250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210X475M250CT
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C