1210Y0630390GCT
Knowles Syfer
Product No:
1210Y0630390GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 1210
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 39 pF
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 63V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C