1210Y0630820KCR
Knowles Syfer
Product No:
1210Y0630820KCR
Description:
CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1210
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 82 pF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 63V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C