1210Y1000104KNT
Knowles Syfer
Product No:
1210Y1000104KNT
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1210
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2659
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination, High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C