1210Y1000122JER
Knowles Syfer
Product No:
1210Y1000122JER
Description:
CAP CER 1200PF 100V X7R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C