
Amphenol RF
Product No:
122333
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TNC RCPT STR 75 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.728
9.728
10
8.759
87.59
25
8.25132
206.283
50
8.03966
401.983
100
7.828095
782.8095
250
6.981816
1745.454
500
6.558667
3279.3335
1000
5.797014
5797.014
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Extended Insulation |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut, 1 Solder Tag |
| Impedance | 75Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | 0.18dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 500 V |
| Connector Style | TNC |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder Tag |
| Base Product Number | 1223 |
| Contact Termination | Solder Cup |
| Dielectric Material | Polyoxymethylene (POM) Acetal |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze |