
Amphenol RF
Product No:
122457
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TNC STRAIGHT CRIMP PLUG FOR RG-1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.9525
18.9525
10
16.59555
165.9555
25
15.87868
396.967
50
15.36644
768.322
100
14.854295
1485.4295
250
14.03473
3508.6825
500
13.624957
6812.4785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule |
| Impedance | 75Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | RG-122, 180, 180A, 180B, 195, Belden 1855A, 1865A |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | TNC |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1224 |
| Contact Termination | Crimp |
| Dielectric Material | Polyoxymethylene (POM) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |