
Weidmüller
Product No:
1247310000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.8515
9.8515
10
8.43885
84.3885
25
8.05334
201.3335
50
7.23957
361.9785
100
6.85406
685.406
250
6.21148
1552.87
500
5.783106
2891.553
1000
5.461826
5461.826
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect, Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 690V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | - |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |