
Century Spring Corp
Product No:
12510CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .609,L= 1.84,W= .063
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5175
2.5175
50
2.38811
119.4055
150
2.26233
339.3495
300
2.136645
640.9935
500
1.885275
942.6375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 16.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 1.840" (46.74mm) |
| Wire Diameter | 0.063" (1.60mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.483" (12.27mm) |
| Diameter - Outside | 0.609" (15.47mm) |