
Century Spring Corp
Product No:
12616CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O=1.453,L= 2.50,W= .125
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.7785
4.7785
50
4.5391
226.955
150
4.300204
645.0306
300
4.061316
1218.3948
500
3.583533
1791.7665
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 37.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 2.500" (63.50mm) |
| Wire Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.203" (30.56mm) |
| Diameter - Outside | 1.453" (36.91mm) |