
3M (TC)
Product No:
12X12-6-4032W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED NATURAL 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
23.5125
23.5125
10
22.33545
223.3545
25
21.15992
528.998
50
19.98439
999.2195
100
18.808765
1880.8765
250
17.633216
4408.304
500
16.457667
8228.8335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Natural |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 4032 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 100 |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyurethane Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Base Product Number | 4032W |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |