
3M (TC)
Product No:
12X12-6-4466B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.8745
15.8745
10
14.4343
144.343
25
13.7123
342.8075
50
12.99068
649.534
100
12.268965
1226.8965
250
11.54725
2886.8125
500
10.825573
5412.7865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Black |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 4466B |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Rubber |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0630" (63.0 mils, 1.600mm) 1/16" |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4466B |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |