Home / Tape / 12X12-6-4466B
12X12-6-4466B
3M (TC)
Product No:
12X12-6-4466B
Description:
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 12"
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 146
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color Black
Usage Holding, Joining, Mounting
Width 12.00" (304.80mm)
Length 12.00" (304.80mm)
Series 4466B
Package Bulk
Adhesive Rubber
Tape Type Double Coated, Double Sided
Thickness 0.0630" (63.0 mils, 1.600mm) 1/16"
Shelf Life 18 Months
Product Status Active
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Shelf Life Start Date of Manufacture
Temperature Range -
Base Product Number 4466B
Thickness - Adhesive -
Thickness - Backing, Carrier -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)