
3M (TC)
Product No:
12X12-6-4492B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.982
10.982
10
10.5089
105.089
25
9.55358
238.8395
50
9.07573
453.7865
100
8.59807
859.807
250
8.12041
2030.1025
500
7.642731
3821.3655
1000
7.165062
7165.062
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Black |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 4492B |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 430 |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4492B |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |