
3M (TC)
Product No:
12X12-6-4492W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TAPE DBL COATED WHITE 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.8205
10.8205
10
10.35405
103.5405
25
9.4126
235.315
50
8.94197
447.0985
100
8.471435
847.1435
250
8.000786
2000.1965
500
7.530156
3765.078
1000
7.059526
7059.526
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | White |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 4492W |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 430 |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4492W |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |