
3M (TC)
Product No:
12X12-6-9495MP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED CLEAR 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.6095
7.6095
10
7.2789
72.789
25
6.61732
165.433
50
6.28653
314.3265
100
5.955645
595.5645
250
5.62476
1406.19
500
5.293875
2646.9375
1000
4.963009
4963.009
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 9495MP |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 200MP |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0057" (5.7 mils, 0.145mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyester Film |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 9495MP |
| Thickness - Adhesive | 0.0029" (2.9 mils, 0.074mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |