
3M (TC)
Product No:
12X12-6-9626
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.099
6.099
10
5.8368
58.368
25
5.30594
132.6485
50
5.0407
252.035
100
4.77546
477.546
250
4.510144
1127.536
500
4.244828
2122.414
1000
3.979531
3979.531
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | - |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | 9626 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic |
| Tape Type | Adhesive Transfer |
| Thickness | 0.0052" (5.2 mils, 0.132mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Paper |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Base Product Number | 9626 |
| Thickness - Adhesive | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |