
3M (TC)
Product No:
12X12-6-F9469PC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.414
13.414
10
12.19515
121.9515
25
11.58544
289.636
50
10.97573
548.7865
100
10.365925
1036.5925
250
9.756196
2439.049
500
9.146429
4573.2145
1000
8.536672
8536.672
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | Attachment, High Temperature Applications |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | VHB™ F9469PC |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 100MP |
| Tape Type | Adhesive Transfer |
| Thickness | 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | F9469PC |
| Thickness - Adhesive | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C) |