
3M (TC)
Product No:
12X12-6-F9473PC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 12"X 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.4915
20.4915
10
19.46455
194.6455
25
18.4395
460.9875
50
17.41521
870.7605
100
16.390825
1639.0825
250
15.366402
3841.6005
500
14.341979
7170.9895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | Attachment, High Temperature Applications |
| Width | 12.00" (304.80mm) |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | VHB™ F9473PC |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 100MP |
| Tape Type | Adhesive Transfer |
| Thickness | 0.0140" (14.0 mils, 0.356mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | F9473PC |
| Thickness - Adhesive | 0.0100" (10.0 mils, 0.254mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C) |