
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1318095-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 5.08MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.558
1.558
10
1.4269
14.269
25
1.3851
34.6275
50
1.37104
68.552
100
1.272525
127.2525
250
1.251454
312.8635
500
1.138955
569.4775
1000
1.019426
1019.426
2500
0.942096
2355.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | Dynamic D-3500 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1318095 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |