
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1318747-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 32POS 2.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.223
2.223
10
1.9817
19.817
25
1.97144
49.286
50
1.9513
97.565
100
1.790465
179.0465
250
1.780376
445.094
500
1.619446
809.723
1000
1.448456
1448.456
2500
1.337809
3344.5225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Series | .025 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1318747 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 32 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |