
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1318757-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 26POS 2.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7265
2.7265
10
2.42725
24.2725
25
2.41452
60.363
50
2.39001
119.5005
100
2.192885
219.2885
250
2.180592
545.148
500
1.983486
991.743
1000
1.774049
1774.049
2500
1.638532
4096.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Series | .025 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1318757 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 26 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |