
Amphenol RF
Product No:
132102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.408
4.408
10
4.00615
40.0615
25
3.79468
94.867
50
3.70652
185.326
100
3.529915
352.9915
250
3.088678
772.1695
500
3.000442
1500.221
1000
2.559205
2559.205
2500
2.382704
5956.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Contact |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-402 (.141" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1321 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |