
Amphenol RF
Product No:
132104
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.814
5.814
10
5.2801
52.801
25
5.00118
125.0295
50
4.8849
244.245
100
4.65234
465.234
250
4.070788
1017.697
500
3.954489
1977.2445
1000
3.372946
3372.946
2500
3.14033
7850.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Contact |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-402 (.141" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1321 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |