
Amphenol RF
Product No:
132105
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.4645
8.4645
10
7.61615
76.1615
25
7.1744
179.36
50
6.99029
349.5145
100
6.806275
680.6275
250
6.0705
1517.625
500
5.702584
2851.292
1000
5.040348
5040.348
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 7 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule, 1 Gasket, 1 Insulator, 1 Lockwasher, 1 Nut |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-405 (.085", .086" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1321 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |