
Amphenol RF
Product No:
132111
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.9775
8.9775
10
8.08165
80.8165
25
7.6133
190.3325
50
7.41798
370.899
100
7.222755
722.2755
250
6.44195
1610.4875
500
6.051538
3025.769
1000
5.348776
5348.776
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 End Cap |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-405 (.085" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1321 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |