
Amphenol RF
Product No:
132147-48
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA RCPT STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.158
9.158
10
8.2384
82.384
25
7.76112
194.028
50
7.562
378.1
100
7.36307
736.307
250
6.567046
1641.7615
500
6.169034
3084.517
1000
5.452639
5452.639
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Extended Insulation |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 500 V |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 12.4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Flange |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 132147 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |