
Amphenol RF
Product No:
132173
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.507
10.507
10
9.45725
94.5725
25
8.90872
222.718
50
8.68034
434.017
100
8.45177
845.177
250
7.538098
1884.5245
500
7.081262
3540.631
1000
6.258914
6258.914
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Heat Shrink |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-178, 178A, 178B, 196, 196A, M17/93-RG178 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1321 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |