
Amphenol RF
Product No:
132178RP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RPSMA PLUG STR 50OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.02
11.02
10
9.7641
97.641
25
9.38904
234.726
50
9.01341
450.6705
100
8.512665
851.2665
250
7.761538
1940.3845
500
7.260812
3630.406
1000
6.659908
6659.908
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule, 1 Heat Shrink |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-179, 188, 316 Double Braid, M17/152-RD316 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 375 V |
| Connector Style | RP-SMA |
| Frequency - Max | 12.4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 132178 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |