
Amphenol RF
Product No:
132194RP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RPSMA PLUG R/A 50OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.248
11.248
10
9.9731
99.731
25
9.5893
239.7325
50
9.20588
460.294
100
8.6944
869.44
250
7.927256
1981.814
500
7.415814
3707.907
1000
6.802086
6802.086
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-55, 142, 223, 400 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 500 V |
| Connector Style | RP-SMA |
| Frequency - Max | 12.4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 132194 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |